Bästa trafikskolan i Sollentuna

Vi stävar efter att vara den bästa trafikskolan i Sollentuna där vi vill erbjuda dig det absolut bästa, både i form av körkortsutbildningar i toppklass såväl som erfarna och engagerade körlärare som tar dig hela vägen till körkort. Här kan du ta del av ärliga omdömen från våra elever, och se vad de tycker om Kullens Trafikskola.

Kullens Trafikskola Sollentuna omdömen

Vi hoppas att våra elever anser oss vara den bästa trafikskolan i Sollentuna, för det är just det vi strävar efter. Majoriteten av de elever som gått en körkortsutbildning hos oss har lämnat trafikskolan med ett körkort! Detta är till stor del tack vare våra fantastiska körlärare, som är lika engagerade som de är erfarna. ta del av våra fina recensioner här nedan.

 

Google logotyp

 

 

 • review rating 5  Fantastisk körskola med två riktiga stjärnor i Habib och Kjell. Hade inte kunnat ta körkort på ett bättre sätt!

  thumb Isak Sunding
  1/15/2019

  review rating 5  Great learning experience !!! Personalized training and experienced teachers. Good cars and flexible hours. My strong recommendations!!

  thumb Kapil Sawant
  3/04/2019

  review rating 5  Best in the breed, They know very well about the job they are doing. Complete professional with best understanding of the work. HIGHLY RECOMMENDED. I had a best experience with them and made it through in second attempt. All the weakness in first attempt was the one tutor was pointing making me to avoid. MAGNUS is the best in the fleet. Keep the good work going guys. All the very best.

  thumb Anil Wilson
  7/02/2019
 • review rating 1  The English speaking teacher is not always English speaking...

  thumb Sai He
  2/12/2019

  review rating 5  It was a great experience driving with Kullens trafik skolan. I got themaxium help from my teache r. Excellent staff and positiv enviornment which encourage you to learn from your own mistakes!

  thumb preeti anand
  3/08/2019

  review rating 5  Trevligt och skönt personal, bra lärare som är flexibla och mycket bra!! Är väldigt nöjd med körskolan och rekommenderar 10/10!

  thumb Kenzo Buchli
  1/23/2019

Bild från galan Årets Företagare Sollentuna 2019

Kullens Trafikskola tar emot pris för utmärkelsen Årets Nyföretagare 2019 i Sollentuna.

 

Facebook logotyp

 

 

 • review rating 5  Kan inte tänka mig en bättre trafikskola. Bra bemötande från början till slut. Vill ni ha körkort? Gå till Kullens och de gör allt de kan för att hjälpa dig med att få det. Jag började köra för körkortet i mitten av maj och idag, i början av juli tog jag det. Rekommenderas starkt!

  thumb Arto Kuorilehto

  review rating 5  Kullens trafikskola är väldigt bra och rekommenderar de starkt. Kört med två utav deras lärare och båda var pedagogiska och tålmodiga! Perfekt körskola om man vill köra upp i Sollentuna!

  thumb Maroun Naaman

  review rating 5  Jätte nöjd med Kullens trafikskola då kör läraren är väldigt bra på att lära ut samt förklarar ordentligt. Den bästa trafikskolan i Stockholm kan varmt rekommendera till andra. Bästa läraren är Lanå då han är väldigt kunnig trafiklärare. Mvh Ramazan Erol

  thumb Erol Turksson
 • review rating 5  Mycket bra personal trevligt bemötande !!!!

  thumb Krille Ekman

  review rating 5  6 månader senare, fick alla verktyg jag behövde! ( b _ d ) *dubbeltumme till Kullens* Idag kör jag allt ifrån en liten Fiat till skåpbil eller en sportig Audi till en skramlande lätt lastbil . Enkelriktat på Söder, fickparkering, krypande köer på Essingeleden eller tom landsväg är inga problem. Dessutom älskar jag körning i mörker och regn. Lugnt, säkert och tryggt. Den enda riktiga utmaningen var första dagarna utan en mittbackspegel och möjlighet att kolla döda vinkeln.

  thumb Filip Pierre Nordgren

  review rating 5  Rekommenderar starkt till alla som vill ta körkortet snabbt, enkelt och rätt! Otroligt kunniga körlärare som har en balans mellan charm och framgång! Hoppas ni ser hit, något man absolut inte ångrar över!

  thumb Navila Sheikh

Har du frågor eller vill boka tid?

RING 08-590 72 200

eller fyll i formuläret så kontaktar vi dig

 • Genom att kryssa i rutan nedan samtycker du till att Kullens Trafikskola behandlar personuppgifter om dig, i enlighet med vår personuppgiftspolicy

 • Detta fält används för valideringsändamål och ska lämnas oförändrat.